مقالات

کلینیک لیزر نسیم غرب

کرایوتراپی برای فریز کردن خال، زگیل و ضایعات پوستی

کرایوتراپی : Cryotherapy

... کرایوتراپی استفاده از دستگاه کرایو برای منجمد کردن و فریز کردن ضایعات پوستی مانند خال ، زگیل، کک و مک، میخچه و برخی ضایعات پوستی دیگر میباشد.

 

عملکرد دستگاه کرایو برای درمان ضایعات پوستی :

... دستگاه کرایو دارای مخزنی دو جداره و عایق شده است که مخزن این دستگاه حاوی ازت مایع یا نیتروژن مایع (Liquid Nitrogen Cryo) میباشد. ازت مایع درون این دستگاه سرمای شدیدی حدود 196- درجه سانتی گراد دارد. وقتی محتویات دستگاه کرایو روی ضایعه ی پوستی موردنظر اسپری میشود درجه حرارت بافت ضایعه موردنظر را به شدت و با سرعت بسیار زیادی کاهش میدهد که باعث انجماد و فریزشدن بافت موردنظر و مرگ سلولی آن خواهد شد.

... ضایعه ی پوستی اسپری شده، به مدت چندروز به صورت تاول سفید یا قرمز و کبود رنگ مشاهده خواهد شد. و بعد از پوسته پوسته شدن ضایعه ی مذکور از بدن جدا خواهدشد. در طی این روند بدن با تولید سلول های جدید بافت جدید را جایگزین ضایعه ی فریزشده خواهد کرد. در نتیجه اثری از ضایعه ی مذکور باقی نخواهدماند جز در برخی موارد که ممکن است محل درمان بصورت لکه ی سفید کم رنگ یا اسکار باقی بماند.

 

مقاله مرتبط: برداشت خال، زگیل، میخچه و ضایعات پوستی با دستگاه کوتر سرجری (الکتروکوتر) RF

 

مقاله

مقاله

دلایل ریزش ابرو و درمان ریزش آن

دلایل ریزش ابرو و درمان ریزش آن

 دلا

ریزش ابرو معمولاً بصورت ریزش سکه ای یا منطقه ای اتفاق می افتد. این نوع ریزش در هر قسمتی از بدن میتواند اتفاق بیفتد مثلاً در موهای سر، ریش یا ناحیه تناسلی...

 

دلایل ریزش ابرو

موهای ابرو به یکی از دلایل زیر میتواند دچار ریزش شود:

 

1-زنتیک

2-کم کاری تیروئید

3-داروهای شیمیایی

4-چرب شدن بیش از حد پوست سر

5-استفاده از کرم ها یا موادی که باعث چرب شدن پوست سر و تضعیف شدن ریش موها میشود

6-استرس زیاد یا حساسیت

7-کندن مداوم موها از ریشه به منظور اصلاح

8-عدم داشتن رژیم غذایی مناسب که موجب کاهش مواد پروتئینی و ویتامین ها و مواد مورد نیاز برای رشد موها خواهد شد.

 

 

 

مقاله

مقاله

خواص چای سبز برای درمان جوش و آکنه

 

خواص چای سبز برای درمان جوش و آکنه

 

چای سبز و خواص آن

تفاوت چای سیاه و چای سبز اینست که چای سیاه تخمیر داده میشود و به اندازه چای سبز سالم نیست. ولی چای سبز تخمیر داده نمیشود و در واقع اکسید نشده است.

بدین صورت که چای سبز را بعد از برداشت سریعاً با گرما و یا بخار، خشک میکنند. با این کار از تبخیر آن جلوگیری میکنند. در نتیجه خواص آنتی اکسیدان چای در آن باقی خواهد ماند.

چای سبز خواص ضد باکتریایی دارد و باعث کاهش التهاب و تنظیم اختلالات هورمونی میشود. 

 

خواص چای سبز در درمان آکنه و جوش

یکی از خواص مهم چای سبز اینست که باعث کاهش و رفع باکتری بوجود آورنده آکنه و جوش خواهد شد.

در واقع نمیتوان انتظار داشت که آکنه ها بطور کامل با نوشیدن چای سبز برطرف میشوند ولی به طور حتم با نوشیدن مرتب و روزانه چای سبز آکنه ها کاهش می یابند و وضعیت کیفیت ظاهری پوست بسیار به طور قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

 

 

مقاله

مقاله

درمان شوره سر

درمان شوره سر

 

برای درمان و برطرف کردن شوره سر ابتدا باید عوامل ایجاد کننده شوره سر را بشناسیم تا با راههای مقابله با این عوامل آن را درمان کنیم.

اصلی ترین عامل ایجاد شوره سر چربی پوست سر است.

چربی پوست سر محیط مساعدی برای رشد و تغذیه قارچ هاست. پوست سر آقایان اغلب چرب تر از خانم هاست چون غده های چربی در پوست سر آقایان بزرگتر و بیشتر از خانم هاست بنابراین آقایان بیشتر دچار شوره سر خواهند شد.

علاوه بر این هورمون های مردانه در آقایان نیز باعث ایجاد آن خواهد شد.

 

جوش غرور جوانی

 

جوش غرور جوانی

 

جوش غرور جوانی یا آکنه در اکثر افراد هنگام رسیدن به سن بلوغ دیده میشود. پدیدار شدن اینگونه جوش ها در صورت فرد یا بجا ماندن جای جوش ها که ممکن است به صورت لک، فرورفتگی ها و اسکار باقی بماند روی پوست فرد ظاهر ناخوشایندی ایجاد می نماید و زیبایی پوست را از بین خواهدبرد.

گاه ممکن است اثرات بجا مانده از جوش ها یا آکنه ها تا مدت ها یا حتی بطور دائم بر روی پوست باقی بمانند.

 

مقاله

مقاله

سرعت رشد مو و بلندی مو

 

سرعت رشد موها و بلند شدن موها خصوصیاتی است که ژنتیکی بوده و این خصوصیات ژنتیکی در بین افراد مختلف و بین آقایان و خانم ها متفاوت میباشد.

 به طور طبیعی در هر فرد روزانه بین 50 إلی 100 تار مو میریزد که این ریزش مو کاملاً طبیعی است و در همه افراد باید اتفاق بیفتد.

 

مراحل رشد مو شامل سه مرحله 1- آناژن 2- کاتاژن 3- تلوژن است.

مدت زمان مرحله آناژن در بیشتر افراد بین 2 إلی 7 سال طول میکشد. طول مدت این مرحله، تعیین کننده بلندی موی هر فرد تا زمان ریزش آن است.

اگر افراد در این مرحله رشد موهایشان کوتاه باشد موهای کوتاه خواهند داشت ولی اگر موها در این مرحله دارای رشد طولانی باشند فرد موهای بسیار بلند خواهد داشت.

به طور متوسط در کف سر هر فرد 80 إلی 90 درصد موها در مرحله آناژن قرار دارند. تقریباً 10 إلی 20 درصد موها در مرحله تلوژن و حدود 2 درصد موها نیز در مرحله کاتاژن قرار دارند.

با بالارفتن سن، طول مدت مرحله آناژن کوتاه تر میشود و موها زودتر به مرحله ریزش میرسند بنابراین در سنین بالا افراد نمیتوانند موهای بسیار بلند داشته باشند. 

حداکثر بلندی موی فرد در سنین بالا به اندازه ای است که موها تا شانه بلند شده باشد. چون وقتی بلندی مو تا شانه های فرد رشد کند در آن زمان فاز آناژن به پایان رسیده و وارد مرحله ریزش خواهد شد. و مو زمانی که در این حد بلند شود دیگر شروع به ریزش خواهد کرد و از آن حد بلندتر نخواهد شد.

به طور کلی هر موی طبیعی در هر ماه با سرعت 1/25 سانتی متر رشد میکند و بلند میشود. بنابراین در صورتی که مو کوتاه نشود بعد از یک سال موهای فرد 15 سانتی متر بلند میشود. در واقع 6 إلی 7 سال طول میکشد تا بلندی موها به کمر برسد.

 

 

 

 

همت غرب - جنت آباد مركزي(ما بين همت و نيايش) - ٢٠ متري گلستان غربي - پلاك ٣٢ - طبقه اول - واحد يك 44451664 21 98+ info @nasimlaser.ir

درباره کلینیک

در این مرکز با کمک اساتید و متخصصان پیشکسوت و با استفاده از دستگاههای مجهز و با کیفیت روز دنیا که دارای تاییدیه FDA امریکا و CE اروپا هستند ، خدمات پوست و مو در محیطی آرام و زیبا انجام می پذیرد. این کلینیک همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 20:00 و حتی روزهای جمعه و تعطیل با هماهنگی قبلی آماده خدمت رسانی می باشد. جهت رضایت خاطر داوطلبین در تعیین وقت ، نهایت دقت به عمل خواهد آمد . لذا با حضور به موقع خود ما را در حصول این امر یاری نمایید.